جراحی و نمونه برداری توده های سینه

جراحی توده سینه یکی از روش‌های درمانی برای بیمارانی است که توده‌ای در سینه خود مشاهده می‌کنند. خوشبختانه بیشتر توده‌های سینه خوش‌خیم هستند، اما در برخی موارد ممکن است بدخیم و خبیث باشند و نیاز به درمان و جراحی به موقع داشته باشند.

در جراحی توده سینه، پزشک با استفاده از تصاویر تصویربرداری مانند ماموگرافی و سونوگرافی، محل و اندازه توده را تعیین می‌کند. سپس با استفاده از روش‌های جراحی، توده از سینه برداشته می‌شود. اگر توده بد خیم باشد، پس از برداشتن آن، نمونه‌برداری از بافت سینه انجام می‌شود تا بتوان به صورت دقیق تر نوع و مرحله بیماری را تعیین کرد و درمان مناسب را شروع کرد.

جراحی توده سینه زمانی که به درستی انجام شود، عوارض کمتری دارد و بسیاری از بیماران بهبود خوبی پس از جراحی دارند. با این حال، همانند هر جراحی دیگر، ممکن است عوارض ناخوشایندی مانند خونریزی، عفونت و یا آسیب به بافت در محل جراحی رخ دهد. به همین دلیل، پس از جراحی لازم است که بیمار به طور دقیق پس از عمل دستورالعمل‌های پزشک را رعایت کند و مدام با ایشان در تماس باشد.

با توجه به اینکه جراحی توده سینه یک جراحی حساس است، لازم است که بیمار قبل از جراحی با پزشک متخصص خود درباره روش‌های درمانی، عوارض و پساعمل دقت کافی را داشته باشد.

جهت مشاوره و گرفتن وقت ویزیت با خانم دکتر فروغ حکیمی متخصص و جراح با تجربه در مورد عمل جراحی توده سینه، با شماره های موجود در سایت تماس بگیرید.

اشتراک گذاری

رزرو نوبت